Bój jest to nasz ostatni!😃⚽👊

„Moi drodzy przyjaciele, koledzy, znajomi rozpoczynam po raz ostatni walkę o poprawienie infrastruktury sportowej na stadionie Oławka. Pięć lat składałem wnioski w WBO w tej sprawie, ale drugi raz wniosek zostaje poddany pod głosowanie i głosy Wasze i Waszych dzieci zadecydują, czy powiedzie się zrealizowanie tego projektu.

Projekt numer 27 w tegorocznym głosowaniu WBO2021 ma na celu poprawienie warunków przeprowadzania treningów dla dzieci i młodzieży. Zanim powiecie, że to nie Wasz problem, bo cenicie inne sporty, proszę przeczytajcie, co chcemy zmienić i dlaczego. Nie jest to ani mój kaprys, ani Polonii Wrocław, bo nie jesteśmy właścicielami obiektu. Wiemy natomiast, w jak w trudnych warunkach muszą pracować kluby i jakie są braki boisk, których nie przybywa. Dlatego też chcę wykorzystać każdy metr terenu Oławki, żeby zwiększyć możliwości i podnieść standardy szkolenia młodych ludzi. Wszyscy kibicujemy reprezentacji, ale zawsze na końcu śpiewamy, że „nic się nie stało”. Jeżeli chcemy mieć lepszych piłkarzy, stwórzmy im warunki do rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności na nowoczesnych obiektach. Wszyscy którzy mnie znają wiedzą, że moją miłością są rajdy samochodowe, ale skoro przez moje dzieci zostałem działaczem piłkarskim, chcę wypełnić tę rolę jak najlepiej. Chcę mieć satysfakcję, że coś udało się zrobić dzięki Wam i Waszym głosom. W projekcie oprócz modernizacji boisk znajduje się montaż ogniw fotowoltaicznych, aby obniżyć koszty eksploatacji oświetlenia boisk, koszty energii które ponosi każdy mieszkaniec Wrocławia! Jest to w interesie nas wszystkich, dlatego nie mówmy, że nie głosuję, bo to mnie nie interesuje. Każdy z nas ma możliwość obniżyć wydatki miasta.

Ekologu, to także Twoja sprawa! Walczysz o odnawialne źródła energii, więc w tym projekcie jest to też zawarte. Oddasz swój głos, czy dalej Cię to nie interesuje? Kluby i Akademie piłkarskie macie największą wiedzę, jaki jest stan dostępu w mieście do boisk, sami korzystacie z boisk Oławki (miesięcznie około 9000 zawodników). Naprawdę tak ciężko jest Wam zmobilizować się do walki o kolejne boisko? Czy nasza narodowa cecha „zawiść” zaślepia Wam ideę tego projektu?

To nie dla mnie i nie dla Polonii Wrocław będzie to boisko, ale też dla Was! Tylko nie klepcie mnie po ramionach, gratulując pomysłu i nie składajcie fałszywych obietnic, że wesprzecie projekt, tylko zaangażujcie się i wygrajmy to głosowanie. Nie wstyd Wam, że najpopularniejsza dyscyplina i najbardziej wyszydzana przegrywa z innymi? Sportowcy innych dyscyplin nie możecie pomóc w głosowaniu, bo to nie wasza dyscyplina? Może stworzymy inicjatywę, że co roku całe środowisko sportowe będzie wspierało projekty sportowe w WBO, zamiast dalej czekać na cud, że samo się zrobi. Zamiast tkwić w marazmie zjednoczmy się i wspierajmy nasze inicjatywy. Wiecie, że bez walki nic się nie osiągnie. Kolejarze, reprezentuję drugi najstarszy klub we Wrocławiu Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław. Nie ma Was na trybunach, to może pomóżcie w głosowaniu?

Nie trzeba nawet wyjść z domu! Na telefonie, laptopie czy komputerze wystarczy kliknąć w link na dole, oddać swój głos i namówić rodzinę, znajomych i przyjaciół, żeby z Wami zagłosowali. W głosowaniu liczą się głosy nawet dzieci, więc one też wbrew przysłowiu, „że ryby i dzieci głosu nie mają”, mogą zagłosować i zobaczyć, że ich głoś też się liczy.

Kończę ten długi monolog, żeby Was nie zanudzić, a jeśli wytrwaliście do końca, to już jesteście wielcy. Dlaczego „bój jest to nasz ostatni”?. Obiecałem Liderom innych projektów z Przedmieścia Oławskiego, że jeżeli poprą ten projekt i pomogą zachęcić mieszkańców do oddania głosu na mój projekt, to w przyszłym roku nie zgłoszę już swojej inicjatywy, ale będę wspierał ich. Znacie mnie, słowo moje jest droższe od wszystkiego, ciągle jestem romantykiem, wierzę w ludzi i ich moc, więc zawalczmy o zwycięstwo!”

Prezes KKS Polonia Wrocław – Tomasz Malec

Jak zagłosować na nasz projekt?

– Głosowanie trwa od 24 września do 11 października 2021 r.

– Głosować możne każdy mieszkaniec Wrocławia – bez względu na wiek. Nie trzeba też być zameldowanym!

– Swoje głosy oddajemy na stronie internetowej –  https://www.wroclaw.pl/budzet…/glosowanie-wbo-2021  lub w punktach do głosowania papierowego.

Niech cały sportowy Wrocław stanie się jednością w słusznej sprawie!

Liczymy na Waszą pomoc!