Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

W kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek I Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych zmierzyliśmy się z zespołem FC Wrocław Academy.

Sytuacja przed meczem nie była łatwa, ponieważ do spotkania przystąpiliśmy bez zawodników rezerwowych, a pogoda też nikomu nie sprzyjała. Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którzy w 3 min po błędzie naszej defensywy wyszli na prowadzenie, strzelając bramkę dającą prowadzenie. Nie podcięło nam to skrzydeł i z każdą kolejną upływającą minutą dochodziliśmy do sytuacji, w których mogliśmy zdobyć bramkę. Najpierw świetnego podania Paska nie wykorzystał Gajewski, później sam Pasek strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę, a chwilę później Kuruc Kamil uderzył zza pola karnego w okienko bramki, lecz znakomicie spisał się bramkarz gospodarzy. Mimo korzystnych sytuacji nie udało nam się zdobyć bramki do przerwy.

Na drugą połowę wyszliśmy z wiarą i przekonaniem, że odwrócimy losy spotkania. Tak też się stało, przez większość czasu kreowaliśmy sytuacje strzeleckie. Znakomitej okazji nie wykorzystał Krzysiek Kuruc w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po odbiorze piłki i przekątnym podaniu Filipa Beresia dobrze dysponowany w dniu dzisiejszym Pasek strzelił bramkę kontaktową i dał sygnał do odrabiania strat. Rywale przeprowadzali kolejne zmiany, a my opadaliśmy z sił… Na ostatnie 10 min złapaliśmy drugi oddech i podanie wzdłuż pola karnego na bramkę dającą prowadzenie zamienił Sebastian Kot.
Do końca spotkania nie daliśmy odebrać sobie zasłużonego zwycięstwa.

Brawa dla zespołu, który pokazał charakter. Odwrócił losy spotkania wkładając w to zadania serce i zaangażowanie.
Ranga meczu sprawiła, że swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Klubu Tomasz Malec oraz Prezes sekcji piłki nożnej Pan Kowalski. Obecna również była nasza stała kibicka, a zarazem reporter Monika Krogulec.

Podziękowaliśmy swoją postawą na boisku, bo chłopcy reprezentujący barwy KKS walczą do końca!

Skład: Tkocz, Bereś, Kuruc, Zając, Ponikowski, Tkocz, Wandel, Kot, Pasek, Gajewski, Kuruc.

Autor relacji: Trener Adrian Gierak

#PrawdziweWartościTworzymyWspólnie
#KKSPoloniaWrocław1946