Dumni i szczęśliwi…☺✨

Mocno okrojona kadra ale młody duch walki uzupełniony przez juniorów. Mecz rozpoczął się dla nas fantastycznie. Debiutujący Kuba Wandel prostopadłym podaniem wypuszcza Antka i mamy 1-0 dla nas. W drugiej naszej akcji Antek asystuje podając do Jamkiego, a ten strzela do pustej bramki i mamy 2-0. Przed meczem jechaliśmy na to spotkanie pewni obaw, ale postawa naszej drużyny zaskoczyła zarówno nas, jak i przeciwników. Czy można jeszcze czegoś chcieć po takim początku meczu?… a można. Kuba Wandel strzela spoza szesnastki i piłka ląduje w sieci. Kończymy pierwszą połowę wynikiem, o jakim nawet nam się nie śniło.

Druga połowa to szybko stracona bramka. Zaczynamy grać nerwowo i tracimy kolejne bramki. Mecz kończymy remisem na trudnym terenie lidera. Mamy satysfakcję, że do tej kolejki gospodarze stracili tylko sześć bramek, więc nasze trafienia obniżyły im statystyki. Przeciwnik na pewno lepszy piłkarsko, ale charakter i walka były po naszej stronie. Za nami dobry mecz, który zdecydowanie mógł się podobać.

Kończymy rundę, która była dla nas ciężka, ale już przed ostatnim meczem w klubie zapadły decyzje o reorganizacji drużyny seniorskiej w związku z bardzo dobrymi wynikami naszych drużyn juniorskich. Po dziewięciu latach odbudowy Klubu doczekaliśmy momentu, w który nasi wychowankowie debiutują w seniorach, co jest dla nas najbardziej wzruszające. Szczególnie oczy Piotra Wałęsy mocno się pociły… Pięciu juniorów debiutowało w meczu z liderem i to upewniło nas w obraniu dobrej drogi.

🔹Dziękujemy trenerowi Michaliszynowi za pracę w klubie i prowadzenie drużyny seniorów.👏👏

🔹Witamy nowego trenera Adriana Gieraka, który poprowadzi seniorów i będzie łącznikiem między drużynami juniorów.😃💪

Niestety złe wiadomości zostawiamy na koniec… Na pół roku buty zawiesza nasz wychowanek Mateusz Michułka (od ponad dwudziestu lat w klubie). Decyzję podjął ze względów rodzinnych, ale pociesza nas obietnica, że planuje do nas wrócić. Będziemy czekać!

Doczekaliśmy się uzdolnionej młodzieży, która będzie stanowić o sile pierwszego zespołu. Jesteśmy dumni z ich postawy w rozgrywkach ligowych i udanego debiutu pięciu zawodników w seniorach. Życzymy im, żeby dalej tak się rozwijali i spełniali swoje marzenia.🙃🔥

Dziękujemy naszym wszystkim trenerom grup młodzieżowych za włożoną pracę w kształcenie młodych piłkarzy. Dziękujemy za rundę naszym seniorom i liczymy, że wiosna będzie nasza i teraz oni podzielą się doświadczeniem z młodszymi kolegami .

WKS WIERZBICE – KKS POLONIA WROCŁAW 3-3 (0-3)

Rundę jesienna uważamy za zamknięta.

Specjalne podziękowania dla prezesa FC ACADEMY WROCŁAW Jakuba Bednarka za współpracę między naszymi klubami.🙂👏