Pierwszy sparing dru偶yny Senior贸w 馃槈

W dniu wczorajszym rozegrali艣my sparing z zaprzyja藕nion膮 dru偶yn膮
Czarni Otmuch贸w, wyst臋puj膮c膮 w klasie okr臋gowej.
馃檭鈿金煠
By艂 to pierwszy sprawdzian, przygotowuj膮cy zawodnik贸w Polonii do sezonu 20/21. Spotkanie odby艂o si臋 w systemie 3x 30 minut, na sztucznym boisku w Nysie.馃彑

Pierwsz膮 tercj臋 zacz臋li艣my niestety od pechowej interwencji naszego obro艅cy i stracie bramki po rykoszecie w 7 minucie. Pr贸bowali艣my odpowiedzie膰 na bramk臋 gospodarzy, lecz niestety sko艅czy艂o si臋 tylko na pr贸bach i wynik po pierwszych 30 minutach brzmia艂 1-0 dla Czarnych.

Po kr贸tkiej przerwie i kilku s艂owach od Trenera Szymaniaka, drug膮 cz臋艣膰 spotkania rozpocz臋li艣my od mocnego i minimalnie niecelnego strza艂u zza pola karnego w 31 minucie. W grze naszych zawodnik贸w by艂o wida膰 zdecydowan膮 popraw臋 jako艣ci poda艅, lecz nie przek艂ada艂o si臋 to na wynik. Za to gospodarze – cho膰 to zaprzyja藕niony klub – tego dnia nie byli wcale go艣cinni i strzelili kolejne dwie bramki, podwy偶szaj膮c prowadzenie na 3-0. Nasze starania zosta艂y nagrodzone w 55 minucie i zdobyli艣my bramk臋 na 1-3. Zdecydowanie w tej tercji zabrak艂o nam dobrego wyko艅czenia akcji, poniewa偶 stwarzali艣my sobie gro藕ne sytuacje, lecz nie potrafili艣my ich wykorzysta膰.

Po wprowadzeniu kilku korekt i nakre艣leniu taktyki trener wypu艣ci艂 zawodnik贸w na trzeci膮 tercj臋. Zacz臋li艣my j膮 z wysokiego C i ju偶 w pierwszej minucie zdobyli艣my gola na 2-3. Gospodarze odpowiedzieli bramk膮 na 4-2, lecz gracze z O艂awki nie z艂o偶yli broni, zdobywaj膮c dwa trafienia (70 i 84 minuta) i doprowadzaj膮c tym samym do remisu.

Mecz zako艅czy艂 si臋 wynikiem 4-4.馃槑馃憡

Trener Szymaniak by艂 zadowolony z jednostki treningowej. Kilku zawodnik贸w pokaza艂o si臋 z bardzo dobrej strony. Co najwa偶niejsze pokazali艣my, 偶e jeste艣my kolektywem i zawsze gramy do ko艅ca, niezale偶nie od wyniku.馃挭