Wygrana na wyjeździe!😎👊

Na mecz z Widawą Stradomia jechaliśmy z chęcią zatarcia nie najlepszego wrażenia, które pozostawiliśmy po ostatniej kolejce. Zawodnicy wyszli na boisko bardzo zdeterminowani.

W pierwszej połowie zepchnęliśmy przeciwnika do defensywy i rozpoczęliśmy festiwal strzałów, niestety niecelnych… Przeciwnik odgryzł się jednym bardzo groźnym wypadem na naszą bramkę. Na szczęście akcja indywidualna zawodnika gospodarzy została powstrzymana w ostatniej chwili w naszym polu karnym.

Druga połowa to ponownie zdecydowane ataki Polonii. Impas przełamuje Korecki po ładnej wrzutce Rusina. Druga bardzo groźna w meczu akcja przeciwnika kończy się na strachu, gdy piłka ląduje na poprzeczce naszej bramki. W odpowiedzi kolejna bramka Koreckiego przy asyście Nitarskiego. Na koniec pokazują się nasi młodzieżowcy. 17-sto letni Martin Chicote zagrywa inteligentnie i precyzyjnie do Koreckiego, który przyjmuje piłkę w biegu na klatkę i uderza z półwoleja, finalizując tym samym hattrick. To nie koniec, 16-sto letni Jan Jaworski przyjmuje piłkę w biegu, wpada w pole karne i tylko dłuższego buta brakuje mu, by celnie uderzyć na bramkę, lub podać do lepiej ustawionego kolegi.

Cieszymy się z trzech punktów i coraz odważniejszych kroków stawianych przez zawodników szkolonych w naszej Akademii. Od jutra zaczynamy już projekt Chrząstawa.

Widawa Stradomia – Polonia Wrocław 0:3

Strzelcy: Korecki x3 Asysty: Rusin, Nitarski, Chicote

Autor relacji: Trener Sergiusz Szymaniak