Wygrana w derbach Wrocławia!😎⚽🤙

W sobotę o godz. 18:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek meczu derbowego z drużyną Sparty Wrocław. Od początku spotkania staraliśmy się przejąć inicjatywę. Już w 4. minucie wynik mógł otworzyć Rafał Świerc, lecz strzelił minimalnie obok bramki przeciwnika. Sparta w tej części spotkania skupiła się na rozbijaniu Naszych ataków. W 38. minucie blisko zdobycia bramki z ok. 30 metrów, był Andrzej Mrożek, jednak jego strzał świetnie wybronił bramkarz gości. W 40. minucie Rafał Świerc przeprowadził indywidualny rajd prawą stroną boiska po którym strzelił bramkę, dającą prowadzenie zawodnikom z Oławki. Jeszcze w pierwszej części próbowaliśmy podwyższyć wynik, ale w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia.

Na drugą połowę bardzo zmotywowani wyszli zawodnicy Sparty i już w 52. minucie wykorzystali błąd naszego obrońcy, zdobywając wyrównującą bramkę. Reakcja trenera Szymaniaka była natychmiastowa i w 60. minucie na plac gry posłał Sebastiana Antoszewskiego, który zmienił Rafała Świerca, Martina Chicote za Krzysztofa Podhorskiego i Dominika Litwę za Olega Poltavesa. Gra Polonii zaczęła powoli się zazębiać. W 66. minucie świetnie w polu karnym przeciwnika odnalazł się Jaworski, lecz po zgubieniu przeciwnika przyjęciem piłki, młody zawodnik poślizgnął się, czym stracił szansę na finalizację akcji. W 71. minucie za Marcina Rusina wszedł Sebastian Szewc, za Jana Jaworskiego Karol Nowak i za Łukasza Chomika Adam Gręda. Ataki Polonii były coraz groźniejsze, co przyniosło efekt w 82. Minucie. Dominik Litwa posłał piłkę za linię obrony do Patryka Paska, a ten z zimną krwią pokonuje bramkarza gości, zdobywając gola na 2-1. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i 3 punkty zostały na Oławce.

Wskakujemy na pozycję lidera co nas bardzo cieszy, jednak koncentrujemy się już na kolejnym spotkaniu i odniesieniu korzystnego rezultatu.

KKS Polonia Wrocław vs. Sparta Wrocław 2:1(1-0)

Bramki dla Polonii: 40′ Rafał Świerc, 82′ Patryk Pasek (asysta Dominik Litwa).

Autor relacji: Kierownik Grzegorz Gronowski